Firma rodzinna motorem polskiej gospodarki

Firmy rodzinne są jednym z fundamentów polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa od podstaw konstruowane zgodnie z filozofią założyciela, zapewniają różnorodność niezbędną dla funkcjonowania zdrowego i dojrzałego rynku.

13Na corocznej edycji międzynarodowego Forum Ekonomicznego będzie gościć premierów, reprezentacje rządów państw europejskich, unijnych decydentów, prezesów europejskich firm, ekspertów i ekonomistów. Wydarzenie trwale wpisało się w kalendarz najważniejszych kompleksowych spotkań świata polityki i biznesu obecność zapowiedzieli m.in. Mateusz Morawiecki, Witold Waszczykowski, Elżbiera Rafalska, Michał Krupiński czy Krzysztof Zanussi. Tegoroczna edycja, wśród wielu istotnych obszarów poruszy także tematykę funkcjonowania firm rodzinnych.
Firmy rodzinne są jednym z fundamentów polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa od podstaw konstruowane zgodnie z filozofią założyciela, zapewniają różnorodność niezbędną dla funkcjonowania zdrowego i dojrzałego rynku. Dla skutecznej działalności tego rodzaju firm konieczne jest odpowiednie przygotowanie kolejnego pokolenia do przejęcia sterów. Wiedza i doświadczenie ustępującego zarządu powinny harmonijnie połączyć się ze świeżym spojrzeniem i energią następców. U podstaw wszystkiego musi leżeć wizja w oparciu o którą budowana była firma. Rodzina, pasja, biznes – trzy słowa, dokładnie w tej kolejności, określają wszystko, co jest dla mnie najważniejsze, czym kieruję się w życiu i jakie wartości są dla mnie istotne w prowadzeniu firmy. Ludzie w naszej firmie są dla siebie kimś więcej niż tylko zwykłymi współpracownikami. Takie podejście zapewnia lepszy przepływ informacji i elastyczniejsze podejście w rozwiązywaniu wyzwań, jakie pojawiają się na naszej drodze. Efektem jest wysoka jakość świadczonych usług oraz mocna pozycja jednego z krajowych liderów na rynku spedycji międzynarodowej, który charakteryzuje się bardzo wysoką konkurencyjnością.
Organizowane od 1990 roku Forum Ekonomiczne w Krynicy to jedno z najważniejszych spotkań świata polityki i biznesu. Tegoroczna XXVI edycja upłynie pod hasłem Europa w obliczu wyzwań zjednoczeni czy podzieleni?.

Źródło: http://biznes2biznes.com/?strona=b2b-info&kat=18&id=1697

About Krzysiek Zabłocki 201 Articles
Jestem prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem agencji reklamowej skupiającej się na produkcji oraz dystrybucji gadżetów reklamowych - od koszulek, poprzez kubki aż po profesjonalne wizytówki firmowe. W wolnych chwilach gram na gpw, prowadzę Blog Biznesowy Katalogfirmpolskich.pl oraz próbuję swoich sił na Forexie. Uwielbiam dobrą muzykę rockową! :)