Front End Developer – czym się zajmuje i jak nim zostać?

Front End Developer – ta tajemniczo brzmiąca nazwa bardzo często pojawia się w ogłoszeniach o pracę. Zapotrzebowanie na ten fach jest ogromne, a przedsiębiorstwa prześcigają się w ofertach. Konkurencja sprzyja rozwojowi branży IT bez której współczesne mechanizmy przedsiębiorstw najzwyczajniej w świecie nie istnieją. Czym zajmuje się Front End Developer? Dlaczego warto nim być oraz jak nim zostać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Czym zajmuje się Front End Developer?

Front End Developer to osoba programująca wizualną część strony internetowej. Niezbędne do tego są odpowiednie narzędzia – HTML5, CSS3 oraz JavaScript. Mówiąc prosto, programista Front End tworzy wszystko to, co widoczne jest w przeglądarce internetowej na komputerze oraz innych urządzeniach. Złota zasada mówi o tym, iż wspomniane elementy powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale być nader wszystko czytelne i klarowne.

2Dlaczego warto zostać Front End Developerem?

Zalet wynikających z pełnienia owej funkcji jest mnóstwo. Najważniejsza z nich to możliwość rozwoju. Dzięki rozwojowi programista czerpie przede wszystkich dużo satysfakcji i doświadczenia niezbędnego do poszerzania swoich horyzontów oraz skuteczności. Duże zapotrzebowanie na współczesnym rynku pracy sprawia, że Front End Developerzy mogą liczyć na wysokie wynagrodzenia, co stanowi dodatkową motywację. Obowiązki programisty można wykonywać na dwa sposoby – etatowo lub zdalnie, co jest kolejnym walorem tego fachu. Co ciekawe, nie jest konieczne posiadanie wyższego wykształcenia – równie dobrze można zdecydować się na kurs programowania.

Jak zostać Front End Developerem?

Metod na zostanie Front End Developerem jest kilka. Ta klasyczna opiewa w drogę edukacyjną w postaci odpowiednich studiów. Taka droga z całą pewnością pomoże w osiągnięciu sukcesu, jednak nie da się ukryć, że nauka trwa dosyć długo. Właście z tego powodu powstała koncepcja kurs Front End Developer opierająca się na metodzie bootcamp. Zapotrzebowanie na koderów jest bardzo duże, pojawiła się więc potrzeba szybszego szkolenia przyszłych pracowników. Bootcamp umożliwia przygotowanie się do obowiązków na stanowisku junior programisty.

Akademia 108 to szkoła programowania, która prowadzi kursy Front End Developer, dzięki którym można zdobyć potrzebne umiejętności praktyczne oraz rozpocząć pracę w IT. Aby wziąć udział w kursie, nie trzeba posiadać wiedzy z zakresu programowania – nauka odbywa się od podstaw. Wiedza przekazywana jest przez doświadczonych mentorów, którzy doskonale wiedza co jest potrzebne do rozpoczęcia kariery w IT.

About Krzysiek Zabłocki 201 Articles
Jestem prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem agencji reklamowej skupiającej się na produkcji oraz dystrybucji gadżetów reklamowych - od koszulek, poprzez kubki aż po profesjonalne wizytówki firmowe. W wolnych chwilach gram na gpw, prowadzę Blog Biznesowy Katalogfirmpolskich.pl oraz próbuję swoich sił na Forexie. Uwielbiam dobrą muzykę rockową! :)