Nowoczesne podejście do obrotu produktami leczniczymi

Zmiany w zakresie ustawy o obrocie produktami leczniczymi, wymusiły na różnych podmiotach konieczność skorzystania z zaawansowanego systemu. Dzisiaj chcemy z bliska zaprezentować innowacyjne rozwiązanie, które wspomoże wdrożenie tego procesu w sposób szybki i pozbawiony jakichkolwiek problemów. Teraz raportowanie do Ministerstwa Zdrowia, które jest obowiązkowe, będzie proste i lekkie, co pozwoli na oszczędność czasu i załatwienie sprawy bez stresu.

hogart

Znowelizowane przepisy

Obecna ustawa o Prawie farmaceutycznym funkcjonująca w naszym kraju nakłada na przedsiębiorców sprzedających lecznicze produkty pewien wymóg. Dotyczy to także produktów spożywczych oraz grupy tak zwanego specjalistycznego żywieniowego przeznaczenia. Informacje o sprzedaży muszą być raportowane do ZSOMOPL. Raporty obejmują różne logistyczne operacje, dotyczące sprzedaży oraz obrotu takimi substancjami i produktami.

Integracja na plus

Wykorzystując rozwiązanie, które przygotowaliśmy można szybko się przekonać, że dopasowanie do wymagań ministerialnych jest prostsze niż mogłoby się to wydawać. Łatwość generowania raportów dziennych z wykorzystaniem naszej aplikacji jest bezdyskusyjna. Stawiamy na elastyczność współpracy z różnymi systemami ERP, co na pewno pomoże w dopasowaniu rozwiązania do potrzeb naszego odbiorcy. Więcej informacji na temat integracji a także prostoty ich przebiegu można znaleźć na dedykowanej stronie https://www.hba.hogart.com.pl/zsmopl/.

Co warto wiedzieć o raportach?

Na pewno na szczególną uwagę zasługuje tutaj fakt, że proces został uproszczony do granic możliwości. Wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem, w podziale na zasadnicze etapy. Wystarczy pobrać dane z systemów źródłowych, o ile mamy więcej niż jedną bazę. Potem po stronie aplikacji leży przygotowanie komunikatów w plikach XML – to informacje systemowe. Następnie po podpisie elektronicznym, pliki wędrują do obsługi sieciowej Ministerstwa Zdrowia, gdzie zastosowanie znajduje SOAP – specjalny protokół. Gdy dane zostaną odebrane, otrzymuje się komunikat z informacją zwrotną. Chodzi o potwierdzenie prawidłowości lub informację o błędzie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, które jeszcze dokładniej wyjaśniają działanie całego naszego systemu: https://www.hba.hogart.com.pl/zsmopl/.

About Krzysiek Zabłocki 201 Articles
Jestem prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem agencji reklamowej skupiającej się na produkcji oraz dystrybucji gadżetów reklamowych - od koszulek, poprzez kubki aż po profesjonalne wizytówki firmowe. W wolnych chwilach gram na gpw, prowadzę Blog Biznesowy Katalogfirmpolskich.pl oraz próbuję swoich sił na Forexie. Uwielbiam dobrą muzykę rockową! :)