Opoka TFI – bezpieczeństwo i skuteczność

Bezpieczeństwo i skuteczność to naczelne cechy przedsiębiorstw z szeroko pojętej branży finansowej. Tymi cechami odznacza się z pewnością prywatne i niezależne towarzystwo funduszy inwestycyjnych Opoka TFI. Dlaczego jest to aktualnie najlepszy wybór na rynku? Najwyższej klasy wykwalifikowana kadra zadba o najmniejsze detale usługi, a nowoczesna polityka firmy sprawi, iż skorzystanie z oferty będzie wyłącznie przyjemnością. Zarówno z polityką, jak i ofertą zapoznać się można na stronie internetowej – https://www.opokatfi.pl/.

Absolutna stopa zwrotu, a relatywna stopa zwrotu
Za absolutną stopą zwrotu krążą opinie określające ją mianem kontrowersyjnej. Bierze się to zapewne z niewielkiej popularności na polskim rynku tego typu funduszy. Co warto wiedzieć o absolutnej stopie zwrotnej? Przede wszystkim, że stanowi zupełne zaprzeczenie stopy relatywnej operującej podejściem benchmarkowym. Celem funduszy jest osiągnięcie plusowej stopy zwrotu niezależnie od warunków rynkowych. Tu pojawia się problem, bo aby móc swobodnie zarządzać funduszami i osiągać pozytywne wyniki niezbędne jest ogromne doświadczenie. Na szczęście Opoko TFI może się pochwalić długoletnim funkcjonowaniem na rynku finansowym, jak również specjalizacją właśnie w tym rodzaju funduszy. Oczywiste dla tego typu strategii jest używanie dźwigni krótkiej sprzedaży oraz aktywne zarządzanie ryzykiem. Filozofia absolutnej stopy zwrotu w firmie Opoka TFI opiera się przede wszystkim na uzyskaniu jej pomimo różnych warunków rynkowych – w skali 12 miesięcy odznacza się 100% skutecznością, oraz oparciem o aktywa wyceniane na rynku publicznym. Jeśli chodzi o relatywną stopę zwrotu, to jest ona określana pojęciem podejścia benchmarkowego – bardzo niszowego w skali naszego kraju. Oczywiście ten rodzaj funduszy również posiada swoje plusy i minusy. W tej kwestii bardzo istotny jest odpowiedni czas zainwestowania w okresie hossy – wówczas zarobki mogą być bardzo wysokie. Na https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/co-jest-absolutna-stopa-zwrotu-i-czym-sie-rozni-od-innych-celow-inwestycyjnych przeczytacie więcej o absolutnej stopie zwrotu.

Dlaczego właśnie Opoka TFI?
Opoka TFI to firma z ponad 10 letnim doświadczeniem. Do największych zalet towarzystwa można zaliczyć z pewnością podejście do ryzyka – branie go pod uwagę, korzystanie z niego, oraz postrzeganie niskiej płynności aktywa jako ryzyko kluczowe. Warto dodać, że Opoka TFI zawsze przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej szacuje potencjalny zysk względem ryzyka jakie może podjąć. Duża część konkurencji rynkowej kształtuje swą firmę na miarę nowoczesnej korporacji. To duży błąd, ponieważ ważną rolę w tym przypadku odgrywa myślenie z poziomu prywatnego inwestora. Przy ocenianiu danych inwestycji towarzystwo kieruje się nie tylko analizą między rynkową, ale także analizą sentymentu i techniczną. Dlatego właśnie warto skorzystać z usług bezpiecznej i skutecznej firmy Opoka TFI.

About Krzysiek Zabłocki 201 Articles
Jestem prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem agencji reklamowej skupiającej się na produkcji oraz dystrybucji gadżetów reklamowych - od koszulek, poprzez kubki aż po profesjonalne wizytówki firmowe. W wolnych chwilach gram na gpw, prowadzę Blog Biznesowy Katalogfirmpolskich.pl oraz próbuję swoich sił na Forexie. Uwielbiam dobrą muzykę rockową! :)