Strona internetowa dopasowana do urządzeń mobilnych

Współczesne strony internetowe to często bardzo obszerne portale www z szeregiem funkcji oraz rozwiązań, które jeszcze 10 lat temu były nie do pomyślenia. Jak twierdzi Agencja Interaktywna WiWi, jest to efekt rozwijających się technologii mobilnych. Jak wykazuje raport Digital, Social & Mobile in 2015 już prawie 16 milionów naszych rodaków korzysta ze smartphonów oraz innych niewielkich urządzeń przenośnych. Warto więc skorzystać z tej szansy i dostosować swoje witryny internetowe do stale rosnącej grupy użytkowników mobilnych.

Graf3

Serwisy wykonane w technologii RWD są bardzo przyjazne każdemu użytkownikowi, nie tylko mobilnemu, ale także osobom korzystającym z komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Gigant w branży informatycznej, firma Google w swoim raporcie dla webmasterów opublikowanym w 2015 roku [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] nakłada wręcz wymóg tworzenia stron z wykorzystaniem z technologii RWD. Dzięki aktualizacji algorytmu wyszukiwarki, wprowadzonej 21 kwietnia 2015 roku strony responsywne są wyświetlane o wiele wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania, niż serwisy bez tej funkcjonalności.

Responsywne strony www to także wielkie udogodnienie dla ich odbiorców korzystających z niewielkich urządzeń mobilnych. Dostosowują się do rozdzielczości, a funkcje, które nie są obsługiwane przez smartphony, są ukrywane, dzięki czemu nie ma możliwości, aby strona wyświetlała się nieprawidłowo.

Godną polecenia agencją zajmującą się tworzeniem responsywnych stron internetowych jest Agencja interaktywna WiWi, w której portfolio znajduje się już ponad 100 niezwykle ciekawych i udanych projektów responsywnych stron www, portali RWD oraz sklepów internetowych zgodnych z wytycznymi firmy Google. Agencja interaktywna WiWi.pl oferuje kompleksowe wdrożenia oraz obsługę serwisów internetowych, a każdy z ich projektów wyposażony zostaje w indywidualną grafikę oraz szereg ciekawych funkcji ułatwiających użytkowanie, oraz zarządzanie stworzonym przez siebie responsywnym serwisem internetowym lub sklepem www.

About Krzysiek Zabłocki 201 Articles
Jestem prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem agencji reklamowej skupiającej się na produkcji oraz dystrybucji gadżetów reklamowych - od koszulek, poprzez kubki aż po profesjonalne wizytówki firmowe. W wolnych chwilach gram na gpw, prowadzę Blog Biznesowy Katalogfirmpolskich.pl oraz próbuję swoich sił na Forexie. Uwielbiam dobrą muzykę rockową! :)