Szkolenie bhp i ppoż dla firm w Lublinie – we własnym zakresie czy poprzez zewnętrzną firmę?

Czy szkolenia bhp i ppoż dla firm w Lublinie warto przeprowadzić we własnym zakresie czy może lepiej zlecić je zewnętrznej firmie? Wielu właścicieli firm się nad tym głowi. Dowiedzmy się, jakie są zalety i wady obu rozwiązań.

Nie traktuj szkoleń bhp i przepisów przeciwpożarowych jak niepotrzebnego zawracania głowy – to w końcu proces, który ma celu zapoznanie całej społeczności firmy z zagrożeniami i sposoby ochrony ich życia i zdrowia. Bez świadomości na temat różnego rodzaju zagrożeń w miejscu pracy może dojść do wypadków, którego konsekwencja mogą być bardzo dotkliwe także dla pracodawcy.

Szkolenie bhp i ppoż dla firm we własnym zakresie

Zacznijmy od samodzielnego przeprowadzania szkoleń przez pracodawcę z zakresu bhp. Wymaga to odbycia odpowiedniego kursu na instruktora bhp. Wiąże się to z ogromną ilością papierkowej roboty, kosztami i oczywiście ogromną odpowiedzialnością za życie ludzkie, zdrowie oraz mienie.

Również ochrona przeciwpożarowa jest niezwykle istotna, a odpowiedzialność za jej utrzymanie spoczywa na zarządcy budynku, z tym że inspektorem ppoż może być tylko odpowiednio wyszkolona osoba. Jeśli zatem jesteś faktycznym właścicielem lub zarządca budynku, który wynajmujesz lub który użytkujesz na potrzeby własnej firmy – musisz zatroszczyć się o odpowiednią ochronę przed pożarem. Na szczęście nie musisz już, tak jak kiedyś, utrzymywać specjalnego pracownika w tym celu. Obecnie możesz zlecić to zadanie firmie zewnętrznej i podpisać z nią w ramach umowę na realizację zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej https://www.pietrzyk-bhp.com/ochrona-przeciwpozarowa.html.

Szkolenie bhp poprzez firmę zewnętrzną – kiedy się opłaca?

Nic zatem dziwnego, że wielu pracodawców prowadzących większe przedsiębiorstwa, woli zadania to zlecić zewnętrznej firmie, która dopilnuje wszystkich niezbędnych formalności. Tu ciężar organizacji całego szkolenia spada na firmę szkoleniową, jednak problemem jest to, że na rynku istnieje mnóstwo firm świadczących takie usługi, a duża część z nich niestety robi to w oparciu o bardzo słabe kwalifikacje swoich wykładowców.

Jeśli prowadzisz duże przedsiębiorstwo, np. w Lublinie i chcesz zlecić przeprowadzenie szkoleń bhp dla zewnętrznej firmy najbezpieczniej jest wynająć profesjonalną i doświadczoną firmę. Korzyści? Pewność, że szkolenie odbędzie się zgodnie z przepisami, dzięki czemu możesz być spokojny o wszelkie formalności i jakość przeprowadzonego szkolenia.

Kompleksowe usługi w ramach BHP w Lublinie

Profesjonalne szkolenia bhp dla firm zapewnia m.in. Kancelaria Prawa Pracy i BHP https://www.pietrzyk-bhp.com/. Firma oferuje szerokie spektrum usług dla przedsiębiorców, szkolenia z ochrony przeciwpożarowej, nadzór BHP, wdrażanie HACCP, koniecznie pomiary i przeglądy, doradztwo prawne w zakresie prawa pracy oraz szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników.

 

About Krzysiek Zabłocki 201 Articles
Jestem prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem agencji reklamowej skupiającej się na produkcji oraz dystrybucji gadżetów reklamowych - od koszulek, poprzez kubki aż po profesjonalne wizytówki firmowe. W wolnych chwilach gram na gpw, prowadzę Blog Biznesowy Katalogfirmpolskich.pl oraz próbuję swoich sił na Forexie. Uwielbiam dobrą muzykę rockową! :)